Last Updated:

Yazı Yazarak Para Kazanın

Merhaba değerli internet meraklıları!

Hepimizin malumudur ki artık internet hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Ve yine hepimiz biliyoruz ki birçok kişi saatler harcadığı internet üzerinden para kazanmanın yollarını arıyor. Bu konu ile ilgili daha önce birçok makale okumuş olduğunuzu tahmin ediyorum. Ve okuduğunuz makalelerde bu konuda birçok yöntem olduğunu öğrendiniz. Birçoğumuz da bu yöntemlerden bazılarını deneyerek ek gelir elde etmeyi denedik. Bazılarımız başarılı oldular, bazılarımız olamadılar. Ama hayat sürprizlerle dolu ve asla vazgeçmedik. Başarısız olsak bile denemeye ve başarılı olmanın alternatif yollarını aramaya devam ediyoruz. Gerçek hayatta para kazanmanın yolları ne kadar azalırsa, sanal alternatifler de bir o kadar artıyor.

Burada sizlere bu yeni alternatiflerden bir tanesinden bahsetmek istiyorum. Birçoğumuz sanal dünyada para kazanmanın yollarından birisinin internet sitesi sahiplerinin yayınladığı reklamlar olduğunu biliriz. Ancak bu sadece site sahiplerine hitap eden bir yöntem ve başarılı olmanın elbette zorlukları var. Sitenizin tıklanma oranları gibi. Çok tıklanan bir site yapmak elbette kolay bir iş değil.

Peki sizlere kendi siteniz olmadan, reklam geliri elde edebileceğinizi söylesem ne dersiniz? Hem de site yönetimi, vergi sorumlulukları yada herhangi bir resmi prosedür ile hiç uğraşmadan. Sadece kendi fikirlerinizi, düşüncelerinizi, bilgilerinizi yazıya dökerek. Nasıl mı? Uzmanı olduğunuz alanlarda yazmış olduğunuz makaleleri Bilgin Adamlar'a satarak.

Artık hiçbir sınırlama olmadan herkesin kendi bilgisini paylaştığı ve yazdığı yazının karşılığını aldığı bir platform var. İsterseniz bir eğitimci olarak tecrübelerinizi, isterseniz bir mühendis olarak teknik bilgilerinizi, ister hukukçu olarak hukuki süreçleri, isterseniz bir işçi olarak tecrübelerinizle işinizi nasıl mükemmelleştirdiğinizi, isterseniz webmaster olarak internetten nasıl para kazandığınızı yazın hiç fark etmez. Neyi biliyorsanız onu yazabilirsiniz. Yani herkesin yazabileceği bir şeyler elbette vardır. Tek şart yazdıklarınız başkalarına ait olmasın. Yani telif hakkı yasaklarına takılmayın.

Peki nasıl oluyor. Öncelikle bu siteye yazar olarak kayıt oluyorsunuz.  Sonra makalenizi yazıyorsunuz. Yazdığınız makale sitemizin editörleri tarafından okunup inceleniyor ve aranan kriterler sağlanıyorsa sitemizde yayınlanıyor.

Ne Kadar Kazanacaksınız?

Yazdığınız yazılar öncelikle belli kriterlere  göre değerlendirmeye alınacaktır. Özellikle SEO açısından makaleniz değerlendirecektir ve kullanmış olduğunuz anahtar kelimelerin aranma hacmine göre makalenize bir fiyat belirlenecektir. Makaleniz yayınlandıktan sonra da ücretiniz hesabınıza yatırılacaktır.

Kazanmak için ne yapmalıyım.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus yazınızın konusu. Çünkü arama motorlarında yazdığınız konu ile ilgili ne kadar arama yapılırsa yazınız da o kadar tıklama alacak ve siz de o kadar çok kazanacaksınız. Bu yüzden insanların merak ettiği, internette aradığı konuları seçmeniz sizin için daha çok para kazanmak demek. Bunun dışında yapmanız gereken başka bir şey yok.

Yazmak istediğiniz bir konu mu var? O zaman hiç beklemeyin. Haydi klavye başına…

Bilgin Adamların arasına katılmak ve bilgin yazarlardan biri olmak için burayı tıklayın.