Last Updated:

Cinsel İlişkide Sadizm ve Mazohizm Haram mıdır?

Günümüzde cinsel ilişkilerde bir çok sebeple tatmin olma sorunu arttığı için insanlar farklı arayışlar içerisine girmektedir. Yaygınlaşan porno sitelerinin de etkisiyle sadizm ve mazohizm gibi acı vererek yada acı verdirerek ilişkiye girme şekli de, arayış içinde olan insanlar için denenmesi cazip gelen bir davranış olabilmektedir. Artık köle efendi rollerinde ilişkiye girme şeklinde sapkınca davranışlar ortaya çıkmış ve yaygınlaşmış durumdadır. Ancak İslam dini insan onur ve haysiyetine son derece önem veren bir din olarak, insan onurunu incitecek davranışları yasaklamıştır. Cinsellik konusunda da anal ilişki, adet döneminde ilişki gibi bazı haramları belirtmiştir. Bunlardan birisi de sadizm ve mazohizm içerikli davranışlar ile cinsel ilişkiye girmektir.

Sadizm ve mazohizm, sadece cinsel ilişkide değil hayatın her alanında haram kılınmıştır. Çünkü dinimiz insan haklarına çok önem vermektedir ve zulüm konusu Kur'an'da en çok vurgulanan konulardan birisidir. Buna bağlı olarak da kul hakkı Allah tarafından affedilmeyecek bir günah olarak nitelenmiştir. Sadizm ve mazohizm içerikli ilişkiler ise bu hakların tamamını ihlal etmek anlamına gelmektedir. Başta nefsimize yada başka birisine acı vermek kul hakkına girmek anlamına gelir. Ayrıca bir zulümdür. İnsan onurunu zedeleyici davranışlardır. Bu açıdan sadizm ve mazohizm haram kılınmıştır. 

Normalde haram olan sadizm ve mazohizim elbette cinsel ilişkide de haram olacaktır. Çünkü Allah “… Ne zulmediniz ve ne de zulme uğrayınız” buyurarak acı vermeyi de, verdirmeyi de yasaklamıştır.

İnsanlar bazı sağlık problemleri nedeniyle de acı çekebilirler. Mesela normal şekilde vajinal ilişkiye giren insanlar sağlık problemleri sebebiyle acı hissi oluşabilir. Bu durumda böyle bir ilişkiyi devam ettirme konusunda ısrarcı olmak da sadistçe bir davranış olur. Bu yüzden bu şekilde ilişkiye girilmemesi gerekir ve bu durumda tedavi olmak da farz bir görevdir. 

Sadizm 

Allah’ın kadın kullarını dövmeyiniz.

Sadizm konusunda peygamberimiz şöyle buyurmuştur:

“(Tövbe edip helâllık almadıkça) ıstırap veren kişi Cehennem’de azab görecektir; cezasını çekmek üzere Cehennem’e girecektir.

Peki cinsel tatmin için arayış içerisinde olan çiftler bu tarz ilişkiler denemek için karşılıklı anlaşırsa helal olur mu?

İnsanların bir davranışı isteyerek yapması o davranışın helal olması için yeterli değildir. Haram ve helaller insanların isteklerine göre belirlenmediği için bu şekilde karşılıklı anlaşmış olmak da bir şey değiştirmez. Bu durumda sadizm ve mazohizm içerisinde cinsel ilişki anlaşarak da olsa haramdır. 

insanlar, fıtratlarını korudukları ve değişime uğramadıkları sürece, İslam'ın izin verdiği sınırlar içerisinde tüm ihtiyaçlarında tatmin duygusunu yaşayabilirler. Bu yüzden aykırı arayışlar içerisine girmeye gerek yoktur. 

Zulüm konusunda Allah Teala'nın bildirmiş olduğu bir ayet mealiyle konuyu noktalayalım. 

“Mümin erkeklere ve mümin kadınlara işkence edenler ve sonra da bu zulümlerinden ötürü tövbe etmeyenler içi Cehennem azabı vardır. Onlar yakıcı azaba uğratılacaklardır.”